SmodCMS

O nas

Niepubliczne Przedszkole „SKAKANKA” funkcjonuje od 2009 r. jako pierwsze niepubliczne przedszkole na terenie Włocławka. Placówka mieści się w dwupiętrowym budynku z ogrodem, w cichej i spokojnej dzielnicy Włocławka – „Południe” przy ul. Nowcy 12. Dysponuje dobrze wyposażonymi salami do zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla trzech grup wiekowych, łazienkami dla każdej grupy, szatnią, stołówką i placem zabaw. Przedszkole pracuje zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oświatowego.
Zatrudniamy miłą i świetnie wykształconą kadrę. Naszą pasją i powołaniem jest praca z dziećmi i dla dzieci, dlatego działamy w oparciu o nowoczesne metody pedagogiczne, jak i te sprawdzone sprzed lat. Pamiętając o tym, że każde dziecko ma prawo do życia, miłości i edukacji, staramy się tak organizować czas naszym podopiecznym, aby sprawić im radość i wspierać ich indywidualny rozwój fizyczny, merytoryczny i intelektualny.

Realizowanie programu jest dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka. Wszystkie zajęcia w naszym przedszkolu uwzględniają równowagę między rozwojem intelektualnym, a fizycznym dziecka.

POZA PROGRAMEM WYMAGANYM PRZEZ MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ OFERUJEMY SZEROKĄ GAMĘ NIEODPŁATNYCH ZAJĘĆ DODATKOWYCH OBEJMUJĄCYCH NASTĘPUJĄCE OBSZARY:

 • Edukacja Językowa (dwujęzyczność od najmłodszych lat (intensywny program nauczania języka angielskiego metodą immersji językowej 0.5h dziennie, codziennie, nauczyciel: mgr Agnieszka Banasiak)
 • Edukacja Matematyczna (rozwijanie inteligencji operacyjnej) w/g Ewy Gruszczyk - Kolczyńskiej
 • Edukacja Artystyczna:                                                                                                                 - Muzyczna: Taniec ZUMBA 1x w tygodniu i rytmika 2 x w tygodniu                                    - Plastyczna: (rozwijanie inicjatywy samodzielności i wytrwałości) zajęcia codziennie
 • Edukacja Przyrodnicza (wraz z ekologią) zbliżenie dziecka do przyrody, ukształtowanie właściwego opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, doprowadzenie do zrozumienia stanowiska i roli czlowieka w przyrodzie
 • Edukacja Prozdrowotna (wytwarzanie nawyków, przyzwyczajeń bezpośrednio lub pośrednio związanych z ochroną i doskonaleniem zdrowia fizycznego                              i psychicznego)
 • Edukacja Ruchowa (wraz z gimanstyką korekcyjną)
 • Grupowe zajęcia logopedyczne: Program LOGOLANDIA - "Zabawy logopedyczne wesołe i praktyczne"
 • program "MALY GENIUSZ", gr. 4 i 5-latków,
 • gr. 3-latków program "MALI ODKRYWCY"
 • wycieczki i spacery
 • zjęcia z tablicą interaktywną
 • zajęcia sportowe "AKTYWNY PRZEDSZKOLAK"
 • "KUCHCIKOWO" dzieci czynnie uczestniczą w przygotowaniu potraw, poznają ich smaki, uczą się samodzielnego przyrządzania posiłków, dbając jednocześnie
  o higienę i bezpueczeństwo
 • PROJEKT "MAŁY PODRÓŻNIK", podczas którego za każdym razem zwiedzać będziemy inną część śwnorodność kultur, kolorów skóry, odkrywając najbardziej tajemnicze zakątki

OFERUJEMY RÓWNIEŻ NASZYM WYCHOWANKOM ATRAKCYJNE PŁATNE ZAJĘCIA DODATKOWE PROWADZONE PRZEZ SPECJALISTÓW, POSIADAJĄCYCH UPRAWNIENIA DO PRACY Z MAŁYM DZIECKIEM.
- Indywidualna terapia logopedyczna
- „KLUB MUZYKA” - współpraca z Fundacją „WSZYSCY TWORZYMY SZTUKĘ” z Torunia
- JUDO - pod okiem Mistrzyni Olimpijskiej Anety Szczepańskiej i trenera Filipa Bazeli
„MAŁY ARTYSTA”- współpraca ze Studiem Małych Form Teatralnych, Scenografii                      i Reżyserii z Krakowa Art-re
- i inne wg potrzeb rodziców

DO DYSPOZYCJI DZIECI ODDAJEMY:

- kolorowe, przestronne jasne i pięknie umeblowane sale zajęć, wyposażone w sprzęt multimedialny, zabawki, pomoce dydaktyczne, gry planszowe, ksiazki kolorowanki itp.

- salę gimnastyczną, a w niej basen z kulkami, drabinki i przeróżny sprzęt sportowy)

- bezpieczny plac zabaw na terenie przedszkola przeznaczony wylącznie dla naszych wychowanków: z ogromną piaskownicą, zjeżdżalniami, karuzelą i huśtawkami

- profesjonalnie wyposażoną stołówkę, spełniającą wymagania HACCP

- kuchnię wydającą urozmaicone, domowe posiłki (jadłospis układany przez dietetyka)

Przedszkole włocławek

DRODZY RODZICE!!!

Witamy na naszej oficjalnej stronie internetowej w nowym roku szkolnym 2015/2016

Skoro tutaj jesteście, to oznacza, że szukacie bezpiecznego przedszkola dla swojego dziecka.

Przedszkole „Skakanka” to doskonały wybór!


Nasze przedszkole zapewnia opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze radości i bezpieczeństwa. Celem jest wspomaganie i ukierunkowywanie rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci zgodnie z ich wrodzonym potencjałem i indywidualnymi możliwościami rozwojowymi. Przedszkole umożliwia osiągnięcie gotowości szkolnej. Pełni funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze rodziców.

Jeśli pragniecie, aby wasza pociecha wychowywała i uczyła się w domowej, rodzinnej atmosferze, to dobrze trafiliście. Nasza placówka jest idealnym miejscem dla wszystkich dzieci. Oferujemy naszym wychowankom profesjonalną opiekę w nieprzepełnionych trzech grupach wiekowych (3, 4, 5-latków). Przyjmujemy dzieci od 2 do 6 roku życia. Nasza kadra to grupa wyspecjalizowanych nauczycieli, instruktorów i trenerów, którzy z pasją, oddaniem i ogromnym zaangażowaniem podczas codziennych zabaw i zajęć z dziećmi, w ciepłej, spokojnej i miłej atmosferze zachęcają je do korzystania z zajęć tanecznych, muzycznych, rytmicznych, tworzenia fantastycznych prac plastycznych, spacerów i gimnastyki. Inspirują wyobraźnię dziecka poprzez czytanie książek i czynne uczestniczenie w przestawieniach teatralnych i słowno-muzycznych. Przedszkole mieści się w piętrowym budynku mieszkalnym, którego wnętrza przypominają dzieciom ich domy rodzinne. Czują się u nas swojsko, a poprzez domową aranżację sal, szybko adoptują się w nowym środowisku. Każde z nich traktowane jest podmiotowo i indywidualnie, aby w jak najmniejszym stresie przejść okres adaptacji. Przedszkole wyposażone jest w nowoczesne pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny i interaktywny, co poprzez twórczą zabawę, pomaga dzieciom rozwijać i pogłębiać wiedzę i wyobraźnię. Doskonale zorganizowana i zaprzyjaźniona ze sobą kadra nauczycieli inspiruje dzieci do korzystania z bogatej oferty zajęć dodatkowych. Dziecko może być przyjęte do przedszkola podczas całego roku szkolnego. Rekrutacja dzieci trwa cały rok. W pierwszej kolejności przyjmowane jest rodzeństwo naszych absolwentów, dalej brana jest pod uwagę kolejność zgłoszeń. Każda grupa otoczona jest opieką dwóch nauczycieli. Zwyczajem naszego przedszkola te same panie opiekują się dziećmi przez wszystkie lata pobytu, czyli od „maluszków” po „zerówkę”, w której dziecko jest diagnozowane pod względem gotowości szkolnej. Podczas pobytu dziecka w przedszkolu zapewniamy 3 zdrowe posiłki, serwowane z przedszkolnej kuchni oraz według potrzeby napoje i okazjonalnie słodkości. Urządzamy również naszym wychowankom, w godzinach pracy na terenie placówki, przyjęcia urodzinowe i uzgadniamy z rodzicami ich przebieg.

Zapraszamy do kontaktu z nami i do odwiedzenia nas!!!

NASZYM RODZICOM ZAPEWNIAMY : 

 • stały kontakt z nauczycielem
 • organizowanie „Drzwi otwartych”, zajęć adaptacyjnych, zajęć otwartych
 • informowanie na bieżąco o postępach dziecka
 • organizowanie uroczystości z udziałem rodziców i dziadków
 • organizowanie dla naszych podopiecznych, na terenie przedszkola, w godzinach przedpołudniowych przyjęć urodzinowych
 • wspólne działania wychowawcze

W TYM ROKU W NASZYM PRZEDSZKOLU BĘDZIEMY REALIZOWAĆ PROJEKT „MAŁY EKOLOG”, podczas którego dzieci uczyć się będą dbania o przyrodę, poznawać ciekawostki o florze i faunie oraz zwyczaje zwierząt. Oprócz nauki wielu przydatnych wiadomości dzieci będą mogły podziwiać uroki otaczającej je przyrody na spacerach z nauczycielem. Całość urozmaicą tematyczne prace plastyczne, konkursy i zabawy.

Październik - poznajemy gatunki drzew
Listopad - jak dbać o ptaki zimą
Grudzień - oszczędzamy wodę
Styczeń - las zimą
Luty -  oszczędzamy energię elektryczną
Marzec - pierwsze oznaki wiosny
Kwiecień - jak powstaje motyl
Maj - segregujemy odpady

Zważywszy na to, że rozwój dziecka jest najważniejszym celem edukacji przedszkolnej, nie możemy zapominać o tym, że dzieci w tym wieku są spragnione wszelkich ciekawostek, dlatego RAZ W MIESIĄCU odbywają się zajęcia pt. „MAŁY GENIUSZ”. Proste doświadczenia mają zachęcić dzieci do poszukiwania zjawisk, które będą je zachwycały, dziwiły oraz skłaniały do poszukiwania odpowiedzi. Na wiele pytań odpowiedź odnajdą dopiero w szkole, jednakże ciekawość jaka zostanie rozbudzona u dziecka w wieku przedszkolnym jest bezcenna.
RAZ W MIESIĄCU organizujemy "KUCHCIKOWO" dzieci czynnie uczestniczą w przygotowywaniu potraw, poznają ich smaki, uczą się samodzielnego przyrządzania posiłków, dbając je dnocześnie o higienę i bezpieczeństwo.
CODZIENNIE w każdej grupie odbywają się zajęcia z J. ANGIELSKIEGO. Nauka odbywa się innowacyjną metodą nauczania opartą na modelu naturalnej aktywizacji języka. Celem tych zajęć jest osłuchanie się i zapoznanie dzieci z podstawowymi zwrotami z języka angielskiego.
W CZWARTKI
pod okiem czujnego i wykwalifikowanego instruktora odbywają się ZAJĘCIA TANECZNE - ZUMBA, polegające na zapoznaniu dziecka z muzyką i ruchem. W formie zabawy przy muzyce pokazywane są proste elementy tańca. Doświadczenie jakie dziecko zdobywa w tym czasie jest fundamentem, na którym budowana jest jego osobowość.
W  ŚRODY w każdej grupie dzieci uczestniczą w ZAJĘCIACH Z LOGOPEDII usprawniających mowę dziecka, poprzez ćwiczenia, gry i zabawy, których funkcje: profilaktyczna, terapeutyczna  i korekcyjna aktywizują procesy mowy, a dzięki możliwości zespołowego ich organizowania, przyczyniają się do rozwoju społecznego dzieci.
RAZ W TYGODNIU W CZWARTKI istnieje również możliwość przeprowadzania INDYWIDUALNEJ TERAPII dziecka z doświadczonym logopedą (sesja trwa 0,5 godziny         i kosztuje 15 PLN)
RYTMIKA CODZIENNIE dzieci bawią się i uczą na zajęciach z rytmiki. Program dostosowany jest do możliwości dzieci, poznają one muzykę i pokonują kolejne stopnie jej wtajemniczenia. Poprzez śpiew, ruch przy muzyce, słuchanie muzyki, tworzenie muzyki, taniec, grę na instrumentach perkusyjnych, logarytmikę i inne formy obcowania z muzyką następuje wspomaganie rozwoju dzieci zarówno w sferze psychicznej, fizycznej jak
i umysłowej.
W PONIEDZIAŁKI odbywają się zajęcia ruchowo - sportowe „AKTYWNY PRZEDSZKOLAK”, mają na celu wspomaganie rozwoju sprawności ruchowej, kondycyjnej, koordynacyjnej
i manualnej, wyrabianie pozytywnych cech charakteru jak: zdecydowanie, odwaga, wytrwałość i pewność siebie. To ćwiczenia gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem piłek, szarf, woreczków, obręczy oraz innych przyrządów dla dzieci w wieku przedszkolnym.
CO MIESIĄC odwiedza nas TEATRZYK i artyści - muzycy z WTS w ramach "KLUBU MAŁEGO MUZYKA". Teatr to grupa młodych, twórczych i otwartych na świat ludzi. Zespół tworzą poloniści, animatorzy kultury, psycholodzy, plastycy, pedagodzy – każdy z nich patrzy z innej perspektywy na otaczający nas świat, a łączy ich wszystkich zamiłowanie do teatru i publiczności. Koszt każdego spektaklu 10 PLN.

SmodCMS

 

Niepubliczne Przedszkole SKAKANKA
ul. Nowcy 12 (wjazd od ul. Prusa), tel./fax 54 444 76 84, czynne: pn-pt 7.00-17.00