SmodCMS

O nas

Niepubliczne Przedszkole „SKAKANKA” funkcjonuje od 2009r. jako pierwsze niepubliczne przedszkole na terenie Włocławka. Placówka mieści się w dwupiętrowym budynku z ogrodem, w cichej i spokojnej dzielnicy Włocławka – „Południe” przy ul. Nowcy 12. Dysponuje dobrze wyposażonymi salami do zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla trzech grup wiekowych, łazienkami dla każdej grupy, szatnią, stołówką i placem zabaw. Przedszkole pracuje zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oświatowego.
Zatrudniamy miłą i świetnie wykształconą kadrę. Naszą pasją i powołaniem jest praca z dziećmi i dla dzieci, dlatego działamy w oparciu o nowoczesne metody pedagogiczne, jak i te sprawdzone sprzed lat. Pamiętając o tym, że każde dziecko ma prawo do życia, miłości i edukacji, staramy się tak organizować czas naszym podopiecznym, aby sprawić im radość i wspierać ich indywidualny rozwój fizyczny, merytoryczny i intelektualny.

Wszystkie zajęcia w przedszkolu są nieodpłatne:

Poza programem wymaganym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oferujemy szeroką gamę zajęć dodatkowych obejmujących następujące obszary:

• Edukacja Językowa (dwujęzyczność od najmłodszych lat (intensywny program nauczania języka angielskiego metodą immersji językowej 0.5h dziennie, codziennie).
  • Edukacja Matematyczna (rozwijanie inteligencji operacyjnej) w/g Ewy Gruszczyk - Kolczyńskiej.
  • Edukacja Artystyczna:

- Muzyczna: Taniec ZUMBA 1x w tygodniu i rytmika 2 x w tygodniu

- Plastyczna: (rozwijanie inicjatywy samodzielności i wytrwałości) zajęcia codziennie

• Edukacja Przyrodnicza (wraz z ekologią) zbliżenie dziecka do przyrody, ukształtowanie właściwego opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, doprowadzenie do zrozumienia stanowiska i roli czlowieka w przyrodzie
  • Edukacja Prozdrowotna (wytwarzanie nawyków, przyzwyczajeń bezpośrednio lub pośrednio związanych z ochroną i doskonaleniem zdrowia fizycznego i psychicznego).
  • Edukacja Ruchowa (wraz z gimanstyką korekcyjną)
  • Grupowe zajęcia logopedyczne: Program LOGOLANDIA - "Zabawy logopedyczne wesołe i praktyczne".
  • Zajęcia z dogoterapii (usprawnianie sfery intelektyualnej i poznawczej dziecka).

Realizowanie programu jest dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka. Wszystkie zajęcia w naszym przedszkolu uwzględniają równowagę między rozwojem intelektyualnym, a fizycznym dziecka.

DO DYSPOZYCJI DZIECI ODDAJEMY:

- kolorowe, przestronnem jasne i pięknie umeblowane sale zajęć, wyposażone w sprzęt multimedialny, zabawki, pomoce dydaktyczne, gry planszowe, ksiazki kolorowanki itp.

- salę gimnastyczną, a w niej basen z kulkami, drabinki i przeróżny sprzęt sportowy)

- bezpieczny plac zabaw na terenie przedszkola przeznaczony wylącznie dla naszych wychowanków: z ogromną piaskownicą, zjeżdżalniami, karuzelą i huśtawkami)

- profesjonalnie wyposażoną stołówkę, spełniającą wymagania HACCP

- kuchnię wydającą urozmaicone, domowe posiłki (jadłospis układany przez dietetyka)